Pogoda - opady śniegu w Austrii

2012-01-07 - Pogarszyła się pogoda w zachodniej i południowej Austrii oraz wschodniej Szwajcarii. W Tyrolu śnieżyce sparaliżowały międzynarodową komunikację kolejową. W zawiejach utknęło wiele samochodów. Do poniedziałku 09 stycznia 2012 ma spaść kolejnych 80 centymetrów śniegu. Zablokowane są główne, międzynarodowe połączenia kolejowe między Wiedniem - Szwajcarią i Niemcami. Na torach leżą połamane drzewa. Kolejarze nie mogą uporać się z dwumetrowymi zaspami.
Niemieckie służby meteorologiczne przewidują, że do 9 stycznia wieczorem pokrywa śniegu urośnie o pół metra. Ponadto w górach mogą wystąpić burze i porywiste wiatry. 

Pogoda w Austrii

 
Austria
Wszystkie drogowe trasy tranzytowe są przejezdne, ale sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. W zachodnim Tyrolu lawina zepchnęła z drogi trzy samochody. Wszystkich siedmiu zasypanych zdołano uratować.

W austriackim Tyrolu wiele dróg zostało zablokowanych, w niektórych regionach śnieg uniemożliwił dojazd do ośrodków narciarskich. Częściowo zamknięto ważne połączenie kolejowe wschód-zachód. Również w Austrii doszło do wypadku, gdy samochód wpadł w poślizg i uderzył w pojazd stojący na poboczu, poważnie raniąc mężczyznę z Czech - poinformowały władze.

Ze względu na zagrożenie lawinowe ewakuowano mieszkańców kilkudziesięciu domów w okolicach Innsbrucku.

Drogowcy zdołali odblokować drogi prowadzące do pięciu ośrodków sportów zimowych w Vorarlbergu. Wielu turystów ucieka z zasypanych śniegiem kurortów. Nie kursują wyciągi narciarskie, a ze względu na najwyższy, piąty stopień zagrożenia lawinowego nie wolno wychodzić w góry.

Szwajcaria
Padający od trzech dni śnieg zmusił władze Szwajcarii do wydania ostrzeżenia przed lawinami w Alpach Szwajcarskich oraz w paśmie Jury, na granicy Francji i Szwajcarii. Podobne ostrzeżenie wydano również w bawarskiej części Alp.

pogoda w Austrii
nie dla narciarzy

Pogoda dla narciarzy
Szwajcarscy synoptycy prognozują, że do 9 stycznia śnieg przestanie padać i do końca tygodnia będą panować doskonałe warunki do jazdy na nartach. 
Narciarze z SoftwareStudio ryzykują życiem i 18 stycznia 2012 wyjeżdża grupa do Tyrolu, będzie korzystać z białego szaleństwa. W ramach wyjazdu integracyjnego zarząd SofwtareStudio planuje także korzystanie z kąpielisk i term w Austrii. Szczególnym powodzeniem jak w poprzednim roku będzie się z pewnością cieszyć zespół basenów na wolnym powietrzu oraz świat sauny.

Austria opady śniegu 

Polecamy

Obóz koncentracyjny Dachau 2013

X lecie SoftwareStudio Wiejce 2018-07-14