Mauterndorf


Mauterndorf położony jest w centrum regionu Lungau Salzburg, w dolinie na południowym Taurach River, dopływem Mur rosnącego na Przełęczy Tauern Radstädter. Znajdujący się w Mautendorf zamek odziedziczył Hermann Goering.

Osada Mauterndorf  powstała z rzymskiego Castra w Noricum prowincji, na górskiej drodze z Teurnia do Radstädter Tauern Pass i Iuvavum (Salzburg). Mauterndorf Pierwsza wzmianka w 1002 czynu Mauterndorf Zamek został przejęty przez arcybiskupów Salzburga w 1023, który ustanowić opłatę ( Maut ) stacji i przekazała mieszkańcom praw rynku w 1217. Od XV wieku, twierdza została znacznie powiększona jako twierdza na polecenie Arcybiskupa Burkhard Weisbriach i Leonhard von Keutschach .

Mauterndorf otrzymała dostęp do Mur Valley Railway w październiku 1894 roku, jako zachodniego końca na wąskotorowa linii prowadzącej do Tamsweg i Murau w Styrii . Obsługi pasażerów z Tamsweg do Mauterndorf zaprzestano w 1973 roku, część jest dziś używana przez museal Kolei Taurach.

Mauterndorf


Mauterndorf
Mauterndorf
Mauterndorf kościół
Mauterndorf plac przed kościołem
Mauterndorf plac obok kościoła
Mauterndorf droga do zamku Hermanna Georing'a
Mauterndorf
Mauterndorf
Mauterndorf
Mauterndorf budnek młyna wodnego
Zamek Hermana Georing'a

W 1894 roku zamek Mauterndorf został zakupiony przez niemiecki personel lekarza Hermanna von Epenstein, który był ojcem chrzestnym Hermanna Göringa. Hermann Göring spędził czas kilka razy w dzieciństwie na zamku, a w roku 1939 odziedziczył go od wdowy Epenstein firmy. Pod koniec II wojny światowej miał zamiar uciec do Mauterndorf, "Zamek z młodości". Jednakże, ze względu na szybkie zmiany frontu nie mógł się tam dostać i poddał się armii USA w Bruck an der Großglocknerstraße . Od 1968 roku zamek jest własnością państwa, w Salzburgu.Do dzisiaj Hermann Göring (Hermann Goering) jest honorowym obywatelem miasta Mauterndoft, które otrzymał jako wyraz wdzięczności mieszkańców za inwestycje związane z poprowadzeniem wodociągów, gdy wykonywano prace na rzecz zamku. Ponoć gdy w czasie wojny przybył do Mauterndorf był witamy bardzo entuzjastycznie.

Zamek Mauterndorf 

Mauterndorf tablica na zamku

Mauterndorf na domu obok zamku powieszony jest jeleń z drewna, ślady wyraźnie wskazują na ćwiczenia celności z broni palnej. Czyżby Hermann Goering znany i zapalony myśliwy osobiście ćwiczył oko na tym "jeleniu" ?

Mauterndorf zamekMauterndorf zamek
Zamek Mauterndorf
Mauterndorf widok na alpy z zamku,
z pewnością podział Hermann Goering
Mauterndorf wejście do zamku
Mauterndorf brama wjazdowa do zamku
Mauterndorf zamek
widok na wejście i panoramę alp
Mauterndorf brama wjazdowa do zamku
Mauterndorf średniowieczne mury obronne nie mogły ochronić przez wojskiem XX wieku
Mauterndorf mury zamku


Polecamy

Obóz koncentracyjny Dachau 2013

X lecie SoftwareStudio Wiejce 2018-07-14